O Baby Patron

Společnost BABY patron s.r.o. začala spolupracovat s vědeckým týmem Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě v roce 2019.

Zapálení a dlouholetá výzkumná práce vědeckého týmu z VŠB-TUO v čele s profesorem Radkem Martinkem velmi zapůsobila na zakladatele firmy BABY patron Ing. Zbyňka Musálka. Po mnoha letém výzkumu, vývoji, testování a vědeckých publikacích se právě díky investicím od firmy BABY Patron mohl vyvinout první prototyp domácího monitoru plodového EKG.

Od té doby tento tým ušel dlouhou cestu a první prototyp monitoru se proměnil ve spolehlivý, bezpečný a plně funkční produkt.

Mamucare = Mom, you care

Našim cílem a heslem vždy bylo „Kdyby se nám podařilo zachránit, byť jen jediné dítě, stála naše práce za to.“

Precizní a dlouholetý vývoj stál za vytvořením přístroje srovnatelného s přístroji v nemocnicích a odborných ordinacích. MaMuCare je však natolik bezpečný, že jej můžete používat každý den v pohodlí domova.

Unikátní neinvazivní metoda měření, která prostřednictvím 12 elektrod na páse, snímá elektrickou aktivitu malého srdíčka nenarozeného miminka.

Jistota a bezpečí pro miminko i maminku

MaMuCare je nejmodernější zařízení v oblasti monitorování plodu.

MaMuCare umožňuje bezpečné a spolehlivé sledování srdeční aktivity miminka v období těhotenství. Unikátnost přístroje spočívá ve zcela neinvazivním měření srdeční aktivity miminka bez vysílání jakékoliv energie.

Unikátní pás MaMuCare

MaMuCare je jediný dostupný přístroj pro domácí monitorování miminka již v průběhu těhotenství, jehož výsledky měření jsou srovnatelné s přístroji v odborné ordinaci.

Vývoj monitorovacího přístroje započal výzkumný tým z Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO před více než deseti lety.


Bezpečnost a spolehlivost MaMuCare potvrzují zkušení porodníci a gynekologové.

Baby patron pro maminky

MaMuCare umožňuje mamince kdykoliv v pohodlí domova zkontrolovat srdeční tep svého miminka v děloze.

Výsledek měření se mamince ihned zobrazí v mobilní aplikaci, která vyhodnotí aktuální tepovou frekvenci miminka.

Tlukot srdíčka miminka v maminčině bříšku zůstává v mobilní aplikaci jako krásná vzpomínka i po narození miminka a jeho nahrávku lze také pohodlně sdílet.

„Tak, jak se dnes běžně využívá podložka pro monitorování dechu dítěte v postýlce, je nyní také možné z pohodlí domova monitorovat dítě již v průběhu těhotenství.“

Ing. Zbyněk Musálek

„Měříme EKG, tedy elektrokardiografii, což je elektrická aktivita, kterou produkuje malé srdíčko nenarozeného miminka.“

prof. Ing. Radek Martinek, Ph.D.

MaMuCare je jediný dostupný přístroj pro domácí monitorování miminka již v průběhu těhotenství, jehož výsledky měření jsou srovnatelné s přístroji v odborné ordinaci.